Esileht> Teenused > Turbetaristu teenusena

Turbetaristu teenusena

Iga kaasaegse organisatsiooni IT taristu kasvab ja areneb pidevalt, muutudes järjest keerukamaks. Uued tehnoloogiad: nutitelefonid ja nende rakendused, pilvetehnoloogiad, suurenevad andmemassiivid ja nende töötlemine, plokiahelatel põhinevad tehnoloogiad jpm toovad organisatsiooni uusi küberriske.

esimene kaitseliin miks on turbetaristu teenus vajalik? millega saame aidata? pilve turvalisus

Esimene kaitseliin

Enamike ettevõtete jaoks on turbetaristu esimene kaitseliin küberrünnakute vastu. Turbetaristu kaitseb rünnakute eest nii võrgu riist- ja tarkvara kui ka selle kasutajaid ja selle andmeid.

Kui teie IT-taristu on turvaline, siis olete kaitstud pahavara ja küberohtude eest, mis võivad teie organisatsioonile tohutut kahju tekitada. Infrastruktuuri turvalisusel on võtmeroll ka privaatsusega seotud õigusaktidest kinni pidamisel ja eeskirjade täitmisel. Kui turbetaristu on läbi mõeldud süsteem, on juurdepääs ettevõtte sisevõrgus olevatele konfidentsiaalsetele andmetele vaid volitatud kasutajatel.

Turbetaristu aitab minimeerida ka kasutajate teadmatusest või hoolimatusest tingitud kahjustuste riski. Enamasti ei satu pahavara ettevõtte võrku mitte läbi sisekasutaja tahtliku tegevuse (kuigi selliseid siseringi rünnakuid tuleb ette), vaid seetõttu, et kasutaja klõpsab mõtlematult meilimanusele või pahatahtlikule lingile. Infrastruktuuri protokollid aitavad ka selliseid paratamatuid riske maandada.

Miks on turbetaristu teenus vajalik?

Tulemüürid, viirustõrjeprogrammid ja sissetungimise tuvastamise süsteemid on kõik olulised, kuid kõikide tööriistade kasuteguri, aga ka organisatsiooni poliitikate ja protsesside säilitamiseks ja maksimeerimiseks tuleb kõik need elemendid oskuslikult integreerida ja teie võrkude tööle panna. Sellega vajavad majasisesed turbemeeskonnad sageli abi.

IT taristu turvalisuse tagamine on protsess, mitte ühekordne tegevus järgmiseks kümneks aastaks. Isegi kõige paremad tööriistad ja strateegia võivad kiiresti muutuda ebaefektiivseks, kui töötatakse välja uusi ründetehnikaid.

Ohud arenevad pidevalt, seega arvestame teie vahetute vajadustega, kuid aitame ka ette mõelda, kuidas teie taristu areneb, et vastata uutele väljakutsetele aastateks.

Millega saame aidata?

Võrgu turvalisus

Võrgutaristu täidab sarnaselt inimese vereringesüsteemile infosüsteemide infovahetuses olulist transpordifunktsiooni. Seetõttu vajab see kaitset nii väliste kui sisemiste ohtude eest. Võrgu turvasüsteem takistab volitamata kasutajate ja sissetungijate võrku sisenemist ja aitab hoida kasutatavuse, võrgu töökindluse ja andmete terviklikkuse soovitatud tasemel. Kuna üha enam lõpp-punkte on omavahel ühendatud ja teenuseid viiakse avalikku pilve, muutub võrgu turvamine üha keerulisemaks.

Interneti turvalisus

Internetiturvalisus hõlmab brauserites saadetud ja vastuvõetud teabe kaitset, samuti võrguturvet veebirakenduste kasutamisele. Tulemüüri, pahavaratõrje või nuhkvara tuvastamise lahenduste abil hoiame soovimatu liikluse teie süsteemidest eemal.

Lõpp-punkti kaitse

Lõpp-punkti kaitse ehk Endpoint Protection takistab töötajate seadmetelt (mobiiltelefonid, tahvelarvutid, sülearvutid ja lauaarvutid) juurdepääsu pahatahtlikele võrkudele, mis kujutavad organisatsioonile turvaohtu. Lõpp-punktide kaitset pakume näiteks läbi pahavaratõrje ja seadmehaldustarkvara.

Pilve turvalisus

Pilveteenuse kasutamisel jaguneb vastutus infosüsteemi turbe eest kliendi ja teenuse osutaja vahel. See jaotus on erinevate pilveteenuse mudelite korral erinev. Pilvega on lisandunud uued riskide tüübid, mis on seotud konkreetselt pilvetehnoloogia, avalike võrkude ja väljaspool Eestit olevate süsteemide kasutamisega.
Teie pilvekeskkonna kaitsmiseks saame kasutada erinevaid meetmeid (CASB, SIG,UTM).

Võta meiega ühendust!

Kui teie organisatsioon vajab turbetaristu uuendamist, võtke juba täna ühendust Cybers’i ekspertidega!