skip to Main Content

Haavatavuse hindamine

Avasta, tuvasta, kategoriseeri ja halda IT-süsteemide haavatatavust ja nõrkusi.

HAAVATAVUSE HINDAMINE

Haavatavuse hindamine (Vulnerability Assessment), mida mõnikord nimetatakse ka haavatavuse skaneering, on tegevus, mis aitab avastada, tuvastada, kategoriseerida ja hallata IT-süsteemide haavatatavust ja nõrkusi. Nende hulka kuuluvad puuduvad uuendused, ebaturvalised konfiguratsioonid, lõppenud tootetoega tarkvara või riistvara tuvastamine ning muud võimalikud infoturbega seotud puuduvad värskendused.

Probleem
Ülesanne on parandada organisatsiooni turbeseisundit?

“Tee meid turvalisemaks” on üldine idee. Kahjuks pole turvalisus midagi, mida saab poest tellida, see pole toode.
Tegemist on teekonnaga, aga millest alustada?
Kuidas saavutada esialgne nähtavus?

 

Esimeste sammude tegemiseks tuleb tähelepanu pöörata alljärgnevale:

  • Organisatsioonis kasutatava riistvara inventuur
  • Organisatsioonis kasutatava tarkvara inventuur
  • Pidev haavatavuse juhtimine organisatsioonis

 

Esimesed kaks punkti aitavad vastata küsimusele, mis võrgus olemas on. Kolmas aitab visandada nendega seotud probleeme. Haavatavuse haldamine on otsast lõpuni protsess, mille loomine võtab aega. Haavatavuse hindamine aga on üks osa haavatavuse pidevast haldamisest.

Haavatavuse hindamine on hea lähtepunkt, kuna see on kiire, usaldusväärne, odav, tõstab esile praegused valupunktid ning aitab kavandada järgnevaid tegevusi.

 

Lahendus
CYBERSil on olemas teadmised, spetsialistid ja tööriistad, et pakkuda põhjalikku haavatavuse hindamist, mis hõlmab erinevaid varasid nii operatsioonisüsteemi kui ka tarkvara tasandil. CYBERS kasutab hindamise läbiviimiseks Tenable ™ Nessus Pro-d. Meie meeskonnal on antud valdkonnas pikaajaline kogemus ja oleme läbi viinud hindamisi paljudes keeruka IT-keskkonnaga organisatsioonides.

Küsi pakkumist