Esileht> Küberkaitse keskus > Turbetaristu teenusena

Turbetaristu teenusena

Iga kaasaegse organisatsiooni IT taristu kasvab ja areneb pidevalt, muutudes järjest keerukamaks. Uued tehnoloogiad: nutitelefonid ja nende rakendused, pilvetehnoloogiad, suurenevad andmemassiivid ja nende töötlemine, plokiahelatel põhinevad tehnoloogiad jpm toovad organisatsiooni uusi küberriske.

esimene kaitseliin

Esimene kaitseliin

Enamike ettevõtete jaoks on turbetaristu esimene kaitseliin küberrünnakute vastu. Turbetaristu kaitseb rünnakute eest nii võrgu riist- ja tarkvara kui ka selle kasutajaid ja selle andmeid.

Kui teie IT-taristu on turvaline, siis olete kaitstud pahavara ja küberohtude eest, mis võivad teie organisatsioonile tohutut kahju tekitada. Infrastruktuuri turvalisusel on võtmeroll ka privaatsusega seotud õigusaktidest kinni pidamisel ja eeskirjade täitmisel. Kui turbetaristu on läbi mõeldud süsteem, on juurdepääs ettevõtte sisevõrgus olevatele konfidentsiaalsetele andmetele vaid volitatud kasutajatel.

Turbetaristu aitab minimeerida ka kasutajate teadmatusest või hoolimatusest tingitud kahjustuste riski. Enamasti ei satu pahavara ettevõtte võrku mitte läbi sisekasutaja tahtliku tegevuse (kuigi selliseid siseringi rünnakuid tuleb ette), vaid seetõttu, et kasutaja klõpsab mõtlematult meilimanusele või pahatahtlikule lingile. Infrastruktuuri protokollid aitavad ka selliseid paratamatuid riske maandada.

Võta meiega ühendust!

Kuidas digitaliseerimisega kaasnevaid riske hinnata ning oma äritegevuse aluseks olevaid süsteeme ja andmeid kaitsta?

Kas ja millega vajaks teie IT meeskond abi?