Mõistatuslik sumiseja – UVB-76

CYBERS 26. sept. 2023

UVB-76 ehk the buzzer, on üks neist müsteeriumidest, mis on köitnud nii amatöörraadio entusiaste kui ka vandenõuteoreetikuid. Tegu on lühilainete raadiojaamaga, millel on salapärane minevik, pärineb Venemaalt ning on olnud tegev alates 1970. aastate lõpust. Esmapilgul võib see tunduda lihtsalt üks monotoonne sumin, kuid ei tasu lasta end petta – tegu pole tavalise raadiosagedusega.

Nordic-Baltic Security Summiti raames salvestatud KüberCASTi saates on külalisena Andrus Aaslaid.  Andrus on raadiosignaalide ja signaalianalüüsi entusiast ning ta on hobikorras pühendanud aastaid UVB-76 ja sarnaste fenomenide uurimisele. Tema teadmised ja praktika aitavad sellele salapärasele nähtusele valgust heita.

UVB-76 on tuntud oma püsiva ja lõpmatult korduva sumina poolest, mis edastatakse sagedusel 4625 kHz. Kuid see, mis teda tõeliselt eristab, on ajuti esinevad häälülekanded ja kodeeritud sõnumid, mis sellele ühtlasele monotoonsusele vahele segavad. Aastate jooksul on UVB-76 saatnud mitmeid mõistatuslikke sõnumeid ning neid alati vene keeles. Nende sõnumite hulka kuuluvad numbrid, sõnad ja fraasid, millest mõned tunduvad olevat kodeeritud suhtlus. Nende sõnumite olemus on tekitanud mitmeid teooriaid ja spekulatsioone jaama eesmärgi kohta. Kuulake Andruse valitud näiteid siit: https://soundcloud.com/uvb76repeater

Üks UVB-76 kõige silmatorkavamaid aspekte on tema järjepidevus.

Püsiv sumin, mida lühiajaliselt katkestatakse, kestab juba aastaid. See kindlameelsus on raadioentusiastide ja vandenõuteoreetikute jaoks loonud tõeliselt põneva olukorra ning nad ootavad põnevusega igat sumina katkestust.

Liituge meiega, kui asume teekonnale “Sumina” saladuste paljastamiseks koos saatejuhtide Ronnie Jaanholdi ja Siim Pajusaare ning külalise Andrus Aaslaiuga. Koos sukeldume UVB-76 sügavustesse, uurides tema ajalugu, põnevaid sõnumeid ja seda ümbritsevaid müsteeriume.

Seekordses KüberCASTi saates arutlevad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar koos saatekülalise Andrus Aaslaiuga sellest fenomenist pikemalt. Kuula saadet ja avasta mis peitub tegelikult pealtnäha tavalise raadiojaama lainepikkustes. Kuula saadet SIIT!

Viimased postitused

21. märts 2024

Teenusedisain ja küberturvalisus käsikäes: Tänapäeva digitaalsete lahenduste alustalad

Tänapäeva kiiresti arenevas digimaailmas on ettevõtete edu võti pakkuda mitte ainult innovaatilisi, vaid ka turvalisi teenuseid. KüberCASTi viimases osas jagas Andres Kostiv, teenusedisaini ja kasutajakogemuse ekspert, olulisi teadmisi ja näpunäiteid, kuidas integreerida küberturvalisus teenusedisaini, et luua kliendikeskseid ja turvalisi digilahendusi.

Loe edasi
4. märts 2024

RÜNNAK, mis läks maksma miljoneid

Mullu tabas lunavararünnak kaht Harjumaal tegutsevat metallitööstusettevõtet, kus töötab kokku ligi 400 inimest. Firmade juhid räägivad avatult, mis ja miks juhtus, et aidata teistel sarnaseid ohte vältida.

Loe edasi
23. veebr. 2024

Andmeturbe ja tehisintellekti ajastu: strateegiline lähenemine digitaalsele transformatsioonile

Süvene andmeturbe ja tehisintellekti keerukesse, et mõista, kuidas need pöördelised tehnoloogiad muudavad äristrateegiaid ja tegevuse tõhusust.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.