Milline näeb välja õngitsuskiri?

CYBERS 5. juuni 2023

Milline näeb välja õngitsuskiri?

 

Järjekordses KüberCasti episoodid arutlevad saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar koos saatekülalisega Kaspar Jüristo (Offensive Security team lead – CYBERS) järjekordselt teemat – e-mail. Aastal 2020 on e-maili aadress 4 Miljardil inimesel ehk umbes 50% maailma kodanikest omab e-maili aadressi. Keskmiselt on igal ühel 1,75 e-maili aadressi. E-mail on digitaalse ühiskonna üks nurgakividest ja vankumatu vundamendi osa.

 

Räägime seekord õngitsuskirjadest ja sellest kuidas õngitsuskirja koostada. Seda kuidas pahad koostavad õngitsuskirju ja natukene ka sellest kuidas ettevõttes läbi viia õngitsuskirja testi. Ettevalmistus mõlemaks on üsna sarnane.

 

80% rünnakutest algavad õngitsuskirjadest.

 

Igal õngitsuskirjal on üks eesmärk.

 

Saada sinult reaktsioon

 

See pisikene asi

 

Ainult üks

 

Palun

 

Kliki

 

Siia

Viimased postitused

26. sept. 2023

Mõistatuslik sumiseja – UVB-76

UVB-76 ehk the buzzer, on üks neist müsteeriumidest, mis on köitnud nii amatöörraadio entusiaste kui ka vandenõuteoreetikuid. Seekordses KüberCASTi saates on Saatejuhtidel Ronnie Jaanholdil ja Siim Pajusaarel külas Andrus Aaslaid – raadiosignaalide ja signaalianalüüsi entusiast, kes on hobikorras pühendanud aastaid UVB-76 ja sarnaste fenomenide uurimisele. Räägime fenomenist nimega UVB-76 mis oma olemuselt tundub lihtsalt sumisev raadiojaam kuid selle taga on peitumas palju muud.

Loe edasi
11. sept. 2023

Kes, mis ja miks on ISO 27001?

Saates räägitakse täpsemalt ISO 27001 standardist, selle vajalikkusest ning ka auditeerimisprotsessist. Selgeks saab see, et ISO 27001 sertifikaat on võimas tööriist infoturbe tagamiseks ja klientide usalduse suurendamiseks.

Loe edasi
28. aug. 2023

Tõus traditsioonilisest IT konverentsist tulevikku suunatud turvalisuse edendajani

Security Summit oli algupäraselt klassikaline IT konverents, mille peamiseks sihtgrupiks olid tehnilised spetsialistid. Konverentsi põhieesmärk on aga palju suurem – tõsta ühiskonna teadlikkust küberturvalisusest tervikuna. Seda mitte ainult IT-spetsialistidele, vaid kõigile, kes puutuvad kokku digitaalsete seadmete ja teenustega. Sel aastal on toimumas juba 14. Security Summit, olles suurem ja sisukam kui kunagi varem.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.