Blogi

 

Märksõna "küberrünnak"

11. okt. 2023

Ohvri süüdistamine on lihtne tekkima, ent süüdi on siiski kurjategijad, mitte ohver

Rünnakutest rääkimiseks või mitterääkimiseks on tihti mitu (kohati vastukäivat) põhjust. Vahel on strateegiliselt oluline mitte anda kurjategijatele kõlapinda, kuid tihti on asi lihtsalt selles, et ohvrid tunnevad häbi või kardavad oma maine pärast.

Loe edasi
17. juuli 2023

Küberturvalisuse ministeerium

KüberCast’il on seekord külas Liisa Past, kes on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riikliku küberturvalisuse osakonna juht. Saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar võtavad koos külalisega luubi alla ministeeriumi rolli riigi küberturvalisuses ning arutatakse ka selle üle, mida kodanikud ise ära teha saavad.

Loe edasi
3. juuli 2023

Paroolid – Sinu digitaalne identiteet

Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar kutsusid KüberCast saatesse taas Enn Heinsoo, kellega seekord sukeldutakse taas paroolide põnevasse maailma.

Loe edasi
19. juuni 2023

Mis värk nende paroolidega on ja miks need nii ärritavad on?

Kõriauguni nendest paroolidest. Keegi võiks midagi paremat välja mõelda. Oleks aeg, eks? Töö selles suunas käib. Varsti-varsti elame paroolivabas maailmas ja inimesed kolivad Kuule. Aga kuniks paroolivaba maailm meieni jõuab, peame ikka nendega tegelema. Tüütu. Kuidas seda enda jaoks võimalikult lihtsaks ja turvaliseks teha?

Loe edasi
5. juuni 2023

Milline näeb välja õngitsuskiri?

Järjekordses KüberCasti episoodid arutlevad saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar koos saatekülalisega Kaspar Jüristo (Offensive Security team lead – CYBERS) järjekordselt teemat – e-mail.
Aastal 2020 on e-maili aadress 4 Miljardil inimesel ehk umbes 50% maailma kodanikest omab e-maili aadressi. Keskmiselt on igal ühel 1,75 e-maili aadressi. E-mail on digitaalse ühiskonna üks nurgakividest ja vankumatu vundamendi osa.
Räägime seekord õngitsuskirjadest ja sellest kuidas õngitsuskirja koostada. Seda kuidas pahad koostavad õngitsuskirju ja natukene ka sellest kuidas ettevõttes läbi viia õngitsuskirja testi. Ettevalmistus mõlemaks on üsna sarnane.

Loe edasi
22. mai 2023

Küpsisepuru

Küberhuviliste podcast Kübercast’i saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar võtavad seekord luubi alla küpsised. Tänane saade on inspireeritud raamatust “Teekond allikale”, kus räägitakse armulauast. Paljud teavad, et armulauas jagatakse veini ja küpsiseid. Internetis ei jagata veini, küll aga ohtralt küpsiseid. Saates kergitatakse saladuskate interneti küpsistelt ja räägitakse küpsisepurust.

Loe edasi