Blogi

 

Märksõna "kübercast"

21. märts 2024

Teenusedisain ja küberturvalisus käsikäes: Tänapäeva digitaalsete lahenduste alustalad

Tänapäeva kiiresti arenevas digimaailmas on ettevõtete edu võti pakkuda mitte ainult innovaatilisi, vaid ka turvalisi teenuseid. KüberCASTi viimases osas jagas Andres Kostiv, teenusedisaini ja kasutajakogemuse ekspert, olulisi teadmisi ja näpunäiteid, kuidas integreerida küberturvalisus teenusedisaini, et luua kliendikeskseid ja turvalisi digilahendusi.

Loe edasi
23. nov. 2023

Küberturvalisus ja automatiseerimine

Seekordses KüberCAST-i episoodis oli meil rõõm võõrustada Fredrik Ødegårdstuenit Shuffler.io-st, kes on kogenud turbeautomaatika ja SOAR-i (turbe korraldamine, automatiseerimine ja reageerimine) ekspert. Uurime turvalisuse automatiseerimist ja seda, miks see muutub küberturvalisuse maastiku lahutamatuks osaks.

Loe edasi
8. nov. 2023

Kas järgmise põlvkonna tulemüüridel on tunded? AI tulemüürides – koletis või ingel?

Kiiresti arenevas tehnoloogia maailmas on küberjulgeolek innovatsiooni esirinnas. Seekordses KüberCASTi episoodis jagab Marko Haarala Cisco’st mõtteid sellest, kuidas tehisintellekti (AI) ja keeleliideste integreerimine kujundab küberjulgeoleku tulevikku.

Loe edasi
23. okt. 2023

Rollid ja vastutus infoturbe juhtimisel – CISO positsioon ettevõttes

CISO roll ei ole mitte ainult tehniline, vaid ka strateegiline, mis nõuab sügavat arusaamist ettevõtte riskidest ja äriprotsessidest.

Loe edasi
26. sept. 2023

Mõistatuslik sumiseja – UVB-76

UVB-76 ehk the buzzer, on üks neist müsteeriumidest, mis on köitnud nii amatöörraadio entusiaste kui ka vandenõuteoreetikuid. Seekordses KüberCASTi saates on Saatejuhtidel Ronnie Jaanholdil ja Siim Pajusaarel külas Andrus Aaslaid – raadiosignaalide ja signaalianalüüsi entusiast, kes on hobikorras pühendanud aastaid UVB-76 ja sarnaste fenomenide uurimisele. Räägime fenomenist nimega UVB-76 mis oma olemuselt tundub lihtsalt sumisev raadiojaam kuid selle taga on peitumas palju muud.

Loe edasi
11. sept. 2023

Kes, mis ja miks on ISO 27001?

Saates räägitakse täpsemalt ISO 27001 standardist, selle vajalikkusest ning ka auditeerimisprotsessist. Selgeks saab see, et ISO 27001 sertifikaat on võimas tööriist infoturbe tagamiseks ja klientide usalduse suurendamiseks.

Loe edasi