Kuidas teha esimest korda küberturbe eelarvet?

CYBERS 19. jaan. 2023

KüberCast’i külaliseks on CYBERS’i CTO Aleksei Zjabkin. Koos arutletakse selle üle, kuidas korrektselt alustada esmakordselt küberturve eelarve tegemisega, mis on eelarvestamise tüüpilisemad vead ning kuidas on võimalik neid vältida.  

Üheskoos leitakse vastused muuhulgas küsimustele: Kas ja kui palju küberturvet proportsionaalselt IT eelarvest arvestada? Kas IT eelarve on õige koht, kus küberturbe eelarve olema peaks? Milliseid andmeid on vaja, et teha kaalutletud otsus küberturbe kuluks või investeeringuks? 

Kogenud juhina teab Aleksei, et esmakordselt millegagi alustades on väga oluline argumenteerimisoskus ning võimekus rääkida infoturbest nii, et ka äripool seda mõistab. Küll aga tuleb meeles pidada, et argumenteerimisoskusest ei piisa, kui puudub selge eesmärk. Seega enne eelarvestamise alustamist tuleks teha riskianalüüs ning seeläbi leida eesmärk ning sõnastada probleem, mida lahendama asutakse.  

Küberturbe eelarvet tuleks võtta kui investeeringut nii ettevõtte tehnoloogiasse kui inimestesse. Ühtlasi tuleb eelarvestamisel mõelda kindlasti ka riskile, et mis juhtub ja kes vastutab siis, kui toimub küberrünnak ja kui küberturbesse ei ole panustatud. Loomulikult ei ole mõeldav, et igas ettevõttes on tugev küberturbe meeskond, mistõttu tasub kaaluda ka varianti teenuse sisseostmiseks.  

Selleks, et küberturbe eelarvestamisest veel täpsemalt teada saada, kuula KüberCast’i SIIT. 

Jaga

Seotud teenused

Küberkaitse keskus

Loe edasi

Viimased postitused

22. mai 2023

Küpsisepuru

Küberhuviliste podcast Kübercast’i saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar võtavad seekord luubi alla küpsised. Tänane saade on inspireeritud raamatust “Teekond allikale”, kus räägitakse armulauast. Paljud teavad, et armulauas jagatakse veini ja küpsiseid. Internetis ei jagata veini, küll aga ohtralt küpsiseid. Saates kergitatakse saladuskate interneti küpsistelt ja räägitakse küpsisepurust.

Loe edasi
8. mai 2023

Outlook

Seekordses KüberCast episoodis arutlevad saatejuhid Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar Outlook teemadel ning seda eelkõige e-maili perspektiivist lähtuvalt.

Loe edasi
28. apr. 2023

CYBERS & NATO küberkaitseõppus LOCKED SHIELDS

Locked Shields on maailma suurim omataoline küberkaitseõppus, mida korraldab NATO küberkaitsekoostöö keskus. Õppus toimus 18.-21. aprillil Tallinnas ja sellel oli ligi 3000 osalejat. Osalejateks on NATO liikmesriigid ja NATO sõbralikud riigid (möödunud aastal Gruusia, sel aastal Ukraina).

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.