Kuidas teha esimest korda küberturbe eelarvet?

CYBERS 19. jaan. 2023

KüberCast’i külaliseks on CYBERS’i CTO Aleksei Zjabkin. Koos arutletakse selle üle, kuidas korrektselt alustada esmakordselt küberturve eelarve tegemisega, mis on eelarvestamise tüüpilisemad vead ning kuidas on võimalik neid vältida.  

Üheskoos leitakse vastused muuhulgas küsimustele: Kas ja kui palju küberturvet proportsionaalselt IT eelarvest arvestada? Kas IT eelarve on õige koht, kus küberturbe eelarve olema peaks? Milliseid andmeid on vaja, et teha kaalutletud otsus küberturbe kuluks või investeeringuks? 

Kogenud juhina teab Aleksei, et esmakordselt millegagi alustades on väga oluline argumenteerimisoskus ning võimekus rääkida infoturbest nii, et ka äripool seda mõistab. Küll aga tuleb meeles pidada, et argumenteerimisoskusest ei piisa, kui puudub selge eesmärk. Seega enne eelarvestamise alustamist tuleks teha riskianalüüs ning seeläbi leida eesmärk ning sõnastada probleem, mida lahendama asutakse.  

Küberturbe eelarvet tuleks võtta kui investeeringut nii ettevõtte tehnoloogiasse kui inimestesse. Ühtlasi tuleb eelarvestamisel mõelda kindlasti ka riskile, et mis juhtub ja kes vastutab siis, kui toimub küberrünnak ja kui küberturbesse ei ole panustatud. Loomulikult ei ole mõeldav, et igas ettevõttes on tugev küberturbe meeskond, mistõttu tasub kaaluda ka varianti teenuse sisseostmiseks.  

Selleks, et küberturbe eelarvestamisest veel täpsemalt teada saada, kuula KüberCast’i SIIT. 

Jaga

Seotud teenused

Küberkaitse keskus

Loe edasi

Viimased postitused

4. juuni 2024

Küberturvalisus tootmisettevõttes – väljakutsed ja õppetunnid Hanza Grupi näitel

Kiirelt areneval digiajastul seisab tootmissektor silmitsi üha suurema hulga küberjulgeoleku ohtudega. Rahvusvaheliste ning keerukate operatsioonidega ettevõtted peavad need ohud juba eos maandama, et kaitsta kriitilist infrastruktuuri. Loe blogist ja kuula saadet, kuidas Hanza Grupp sellele kõigele lähenenud on.

Loe edasi
3. juuni 2024

Märgiline sündmus küberturbes: CYBERS on ametlikult osa NEVERHACK grupist

CYBERS ühines Euroopa juhtiva küberjulgeoleku kontserniga NEVERHACK SAS, et tugevdada turupositsiooni, laiendada haaret ja pakkuda klientidele lisaväärtust.

Loe edasi
21. märts 2024

Teenusedisain ja küberturvalisus käsikäes: Tänapäeva digitaalsete lahenduste alustalad

Tänapäeva kiiresti arenevas digimaailmas on ettevõtete edu võti pakkuda mitte ainult innovaatilisi, vaid ka turvalisi teenuseid. KüberCASTi viimases osas jagas Andres Kostiv, teenusedisaini ja kasutajakogemuse ekspert, olulisi teadmisi ja näpunäiteid, kuidas integreerida küberturvalisus teenusedisaini, et luua kliendikeskseid ja turvalisi digilahendusi.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.