Kuidas teha esimest korda küberturbe eelarvet?

CYBERS 19. jaan. 2023

KüberCast’i külaliseks on CYBERS’i CTO Aleksei Zjabkin. Koos arutletakse selle üle, kuidas korrektselt alustada esmakordselt küberturve eelarve tegemisega, mis on eelarvestamise tüüpilisemad vead ning kuidas on võimalik neid vältida.  

Üheskoos leitakse vastused muuhulgas küsimustele: Kas ja kui palju küberturvet proportsionaalselt IT eelarvest arvestada? Kas IT eelarve on õige koht, kus küberturbe eelarve olema peaks? Milliseid andmeid on vaja, et teha kaalutletud otsus küberturbe kuluks või investeeringuks? 

Kogenud juhina teab Aleksei, et esmakordselt millegagi alustades on väga oluline argumenteerimisoskus ning võimekus rääkida infoturbest nii, et ka äripool seda mõistab. Küll aga tuleb meeles pidada, et argumenteerimisoskusest ei piisa, kui puudub selge eesmärk. Seega enne eelarvestamise alustamist tuleks teha riskianalüüs ning seeläbi leida eesmärk ning sõnastada probleem, mida lahendama asutakse.  

Küberturbe eelarvet tuleks võtta kui investeeringut nii ettevõtte tehnoloogiasse kui inimestesse. Ühtlasi tuleb eelarvestamisel mõelda kindlasti ka riskile, et mis juhtub ja kes vastutab siis, kui toimub küberrünnak ja kui küberturbesse ei ole panustatud. Loomulikult ei ole mõeldav, et igas ettevõttes on tugev küberturbe meeskond, mistõttu tasub kaaluda ka varianti teenuse sisseostmiseks.  

Selleks, et küberturbe eelarvestamisest veel täpsemalt teada saada, kuula KüberCast’i SIIT. 

Jaga

Seotud teenused

Küberkaitse keskus

Loe edasi

Viimased postitused

23. veebr. 2024

Andmeturbe ja tehisintellekti ajastu: strateegiline lähenemine digitaalsele transformatsioonile

Süvene andmeturbe ja tehisintellekti keerukesse, et mõista, kuidas need pöördelised tehnoloogiad muudavad äristrateegiaid ja tegevuse tõhusust.

Loe edasi
22. jaan. 2024

Kuidas alustada isikliku küberkaitsega?

Küberohud varitsevad meid kõikjal- loeme nendest uudistes ja teavituskampaaniaid on palju. Digitaalsetele varadele rakenduvad digitaalsed ohud- me võime jääda ilma oma andmetest, usaldusväärsusest või veel hullem- maisest varast. Piisab valesse kohta digitaalse allkirja jätmisest kui terve elu võib muutuda tundmatuseni. Loe postitust ja kuula seekordset episoodi, kust leiad olulised nõuanded ja strateegiad oma digitaalse identiteedi ja varade kaitsmiseks küberohtude eest.

Loe edasi
21. dets. 2023

Kuidas SOC analüütik päästab päeva: sissevaade küberturbe argipäeva

Seekord avavad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar ukse SOC (Security Operations Center) analüütiku rolli. See amet on küberturvalisuse lahutamatu osa, kuid paljudele seostub ametinimetusega rohkem küsimusi kui vastuseid.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.