Küberturvalisus tootmisettevõttes – väljakutsed ja õppetunnid Hanza Grupi näitel

CYBERS 4. juuni 2024

Kiirelt areneval digiajastul seisab tootmissektor silmitsi üha suurema hulga küberjulgeolekuohtudega. Rahvusvaheliste ning keerukate operatsioonidega ettevõtted peavad need ohud juba eos maandama, et kaitsta kriitilist infrastruktuuri. KüberCASTI saatejuht Ronnie Jaanhold kutsus külla Kristian Teiteri, Hanza Grupi infoturbejuhi, et avada tootmisettevõtte vaadet küberjulgeolekust. Siin postituses mõned saates kõlanud mõttekohad.

Mis on kaalul ning miks on küberturvalisus oluline?

Kujutage ette globaalset tootmisettevõtet, kes tegeleb üha keerukamate küberohtudega. Hanza Grupp, tuntud metallitööde, elektroonika ja kaablite tootmisele spetsialiseerunud ettevõte, opereerib seitsmes riigis 17 tehasega. Arvestades ettevõtte suurust ja töö iseloomu, on küberjulgeolek tema tegevuse jaoks ülioluline. Pikaajalise kogemusega infoturbevaldkonna spetsialist Kristian Teiter jagab, kuidas Hanza Grupp neid väljakutseid lahendab.

Teiter rõhutab, et kuigi tootmine on Hanza Grupi põhiprotsess, mängib küberturvalisus katkematu tegevuse tagamisel olulist rolli. “Kui tootmine seiskub, on see tõsine probleem,” märgib ta. Küberintsident võib tootmisprotsesse häirida, põhjustades suuri rahalisi kahjusid – seetõttu ei ole infoturve Hanza Grupis lihtsalt tehniline nõue, vaid strateegiline vajadus.

Struktureeritud lähenemine küberjulgeolekule

Hanza Grupi küberjulgeoleku strateegia on teadlikult ülesehitatud. Ettevõte teeb koostööd küberjulgeoleku teenusepakkujatega, nagu CYBERS, kes pakub turvaseirekeskuse (SOC) teenuseid. See partnerlus tagab pideva jälgimise ja kiire reageerimise potentsiaalsetele ohtudele. Kristian rõhutab selgete vastutusvaldkondade määratlemise olulisust IT-teenusepakkujate vahel, et vältida kattumisi ja tagada tõhus intsidendihaldust.

Krristian ja tema meeskond keskenduvad ennetavatele meetmetele, sealhulgas haavatavuste haldamisele ja regulaarsele turvahindamistele. Ta selgitab, et haavatavuste haldamine on analoogne toidu säilitamisega külmkapis – see nõuab pidevat tähelepanu, et probleemid ei kuhjuks. Turvapaikamiste (patch management) automaatne haldamine on oluliselt parandanud nende turvalisuse taset, vähendades võimalike haavatavuste tõenäosust.

Intsidendihaldus ja pidev arendamine

Vaatamata parimatele pingutustele – võib intsident siiski juhtuda. Kristian räägib juhtumist, kus kompromiteeritud kontot kasutati pahatahtlike e-kirjade saatmiseks. Kiire avastamine ja reageerimine olid olulised mõju leevendamiseks. Hanza Grupi struktureeritud intsidendihaldusprotsess tagab, et kõiki sidusrühmi informeeritakse ja kaasatakse probleemide kiirel lahendamisel.Ta rõhutab süstemaatilise lähenemise ja pideva täiustamise olulisust, et kõrge turbetase püsiks. Hanza Grupp viib regulaarselt läbi ulatuslikke auditeid ja koolitab oma töötajaid pidevalt parimate tavade  ja uuenduste osas. See pühendumus teadlikkuse tõstmisele ja ennetusmeetmete rakendamisele on aidanud luua tugeva turvakultuuri kogu organisatsioonis.

Küberjulgeoleku tulevik tootmises

Kuna tootmisprotsessid muutuvad üha digitaalsemaks, kasvab tööstuslike juhtimissüsteemide (ICS) ja operatiivtehnoloogia (OT) turvamise väljakutse. “Kriitiliste süsteemide isoleerimine ja kihiliste turvakontrollmehhanismide rakendamine on küberohtude eest kaitsmiseks üliolulised sammud,” siiski jääb Kristian optimistlikuks, et tootjad mõistavad üha enam küberjulgeoleku integreerimise olulisust oma operatiivsetesse raamistikesse ning on osaks riskijuhtimisest, mitte lihtsalt kulukoht kuskil IT-eelarves.

Küberjulgeolek tootmissektoris on keeruline, kuid siiski ülioluline osa. Ettevõtted nagu Hanza Grupp on heaks näiteks, et struktureeritud lähenemisviisi, ennetavate meetmete ja tugevate partnerlussuhete abil on võimalik navigeerida pidevalt arenevas ohuväljas pigem turvaliselt.

Saadet saad kuulata siit #036: Sukeldume tootmissektorisse – mis on kaalul, kuidas läheneda ja mida toob tulevik?

 

 

 

 

Viimased postitused

4. juuni 2024

Küberturvalisus tootmisettevõttes – väljakutsed ja õppetunnid Hanza Grupi näitel

Kiirelt areneval digiajastul seisab tootmissektor silmitsi üha suurema hulga küberjulgeoleku ohtudega. Rahvusvaheliste ning keerukate operatsioonidega ettevõtted peavad need ohud juba eos maandama, et kaitsta kriitilist infrastruktuuri. Loe blogist ja kuula saadet, kuidas Hanza Grupp sellele kõigele lähenenud on.

Loe edasi
3. juuni 2024

Märgiline sündmus küberturbes: CYBERS on ametlikult osa NEVERHACK grupist

CYBERS ühines Euroopa juhtiva küberjulgeoleku kontserniga NEVERHACK SAS, et tugevdada turupositsiooni, laiendada haaret ja pakkuda klientidele lisaväärtust.

Loe edasi
21. märts 2024

Teenusedisain ja küberturvalisus käsikäes: Tänapäeva digitaalsete lahenduste alustalad

Tänapäeva kiiresti arenevas digimaailmas on ettevõtete edu võti pakkuda mitte ainult innovaatilisi, vaid ka turvalisi teenuseid. KüberCASTi viimases osas jagas Andres Kostiv, teenusedisaini ja kasutajakogemuse ekspert, olulisi teadmisi ja näpunäiteid, kuidas integreerida küberturvalisus teenusedisaini, et luua kliendikeskseid ja turvalisi digilahendusi.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.