Küberturvalisus ja automatiseerimine

CYBERS 23. nov. 2023

Tere tulemast küberturvalisuse automatiseerimise põnevasse maailma! Hiljutises KüberCAST-i osas oli meil rõõm võõrustada Fredrik Ødegårdstuenit Shuffler.io-st, kes on kogenud turbeautomaatika ja SOAR-i (turbe korraldamine, automatiseerimine ja reageerimine) ekspert. Selles postituses toome välja mõned peamised mõtted, uurime turvalisuse automatiseerimist ja seda, miks see muutub küberturvalisuse maastiku lahutamatuks osaks.

Turvalisuse automatiseerimine: rohkem kui sõnakõlks

Fredrik rääkis turvalisuse ja automaatiseerimise lõimumisest. Ta rõhutas, et turvalisuse automatiseerimine ei ole lihtsalt üks moesõna; pigem on tegemist olemasolevate tööriistade ja võimaluste ärakasutamisega turvalisuse vallas, protsesside sujuvamaks muutmises ja turvaanalüütiku elu tõhusamaks muutmises.

Saatejuhid Ronnie ja Siim tõstatasid küsimuse – mille poolest erineb turvaautomaatika teistest turvalahendustest? Fredrik selgitas, et see pole uute tööriistade kasutuselevõtt; selle asemel kasutatakse olemasolevat teavet sellistest tööriistadest nagu EDR (lõppseadmete tuvastuse- ja reageerimislahendus), SIEM-id (turbeteave ja sündmuste haldamine) ja palju muud. Maagia seisneb nende tööriistade ühendamises, et anda turvaanalüütikutele reaalselt kasutatavad andmed. Automatiseerimine seisneb olemasolevate protsesside tõhusamaks muutmises, mitte ainult protsesside ja tööriistade lisamises.

Fredrik toob praktilise näite automatiseerimise mõistmiseks, tuues esile e-posti automatiseerimise kasutusjuhtumid andmepüügi tuvastamisel. Alustades lihtsamatest ülesannetest ja liikudes järk-järgult keerukamate juurde on võimalik vältida levinud viga – saavutada täielik automatiseerimine ilma strateegilise plaanita. Ta kirjeldab, kuidas organisatsioonid saaksid oma turvalisust parandada rutiinseid protsesse automatiseerides.

See viib meid järgmise küsimuseni – kuidas käsitleda turbe automatiseerimise valmidust?

Fredrik tõstis esile tööstusstandardite puudumise ja rõhutas vajadust pideva, arengule suunatud lähenemise järele. Ta tõi välja raamistiku, mis keskendub peamistele tööriistadele, nagu juhtumihaldus, varahaldus, ohuteave ja sidekanalid, pakkudes organisatsioonidele tegevuskava, mille abil hinnata nende valmisolekut turvalisuse automatiseerimiseks.

Vaade tulevikku: küberturvalisuse automatiseerimine

Lõpetuseks läks vestlus küberturvalisuse automatiseerimise tulevikule. Fredrik lükkas kõrvale selle mõtte, et küberturvalisus läheb lihtsamaks. Siiski tõi ta positiivses noodis välja selle, et kogu seda keerukust saab tänu kogukonna algatuste, avatud lähtekoodide ja innovatsiooniga veidi lihtsamalt võtta.

Kui me seda teekonda läbi KüberCAST-i turbe automatiseerimise episoodi kokku võtame, on üks asi selge – küberturvalisuse tulevik on dünaamiline ja pidevalt arenev. Organisatsioonid, mis võtavad omaks turvalisuse automatiseerimise põhimõtted, keskenduvad pidevale arengule ja kasutavad ära kogukonna koostöö jõudu, on paremini varustatud digitaalse maastiku keerukuses navigeerimiseks.

Kuulake seda osa siit > #24 Küberturvalisus ja automatiseerimine

Viimased postitused

23. veebr. 2024

Andmeturbe ja tehisintellekti ajastu: strateegiline lähenemine digitaalsele transformatsioonile

Süvene andmeturbe ja tehisintellekti keerukesse, et mõista, kuidas need pöördelised tehnoloogiad muudavad äristrateegiaid ja tegevuse tõhusust.

Loe edasi
22. jaan. 2024

Kuidas alustada isikliku küberkaitsega?

Küberohud varitsevad meid kõikjal- loeme nendest uudistes ja teavituskampaaniaid on palju. Digitaalsetele varadele rakenduvad digitaalsed ohud- me võime jääda ilma oma andmetest, usaldusväärsusest või veel hullem- maisest varast. Piisab valesse kohta digitaalse allkirja jätmisest kui terve elu võib muutuda tundmatuseni. Loe postitust ja kuula seekordset episoodi, kust leiad olulised nõuanded ja strateegiad oma digitaalse identiteedi ja varade kaitsmiseks küberohtude eest.

Loe edasi
21. dets. 2023

Kuidas SOC analüütik päästab päeva: sissevaade küberturbe argipäeva

Seekord avavad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar ukse SOC (Security Operations Center) analüütiku rolli. See amet on küberturvalisuse lahutamatu osa, kuid paljudele seostub ametinimetusega rohkem küsimusi kui vastuseid.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.