Küberkindlustus

CYBERS 1. märts 2023

Tänases KüberCASTis on saatekülaliseks Jonatan Jõks Seesam kindlustusest, kus tema vastutada on kaks väga erinevat teemat – liikluskindlustus ja küberkindlustus. Küberkindlustus on Eestis suhteliselt uus, seega uurivad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar, et mis eristab küberkindlustust teistest kindlustusliikidest, miks seda vaja on ning mis saab siis, kui arvutiga on toimunud „avarii“ ja kui palju see kõik maksab. 

Kindlustus tegeleb enamasti rahaliselt mõõdetavate kahjude hüvitamisega. Näiteks moraalne kahju ja mainekahju võivad olla mittetaastatavad ning samuti võib olla olukordi, kus ei teata, et kahju on tekkinud. Sageli arvatakse, et väiksemates ettevõtetes ei ole küberohtude pärast vaja muretseda, kuid tegelikkuses on just väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted küberpättidele hea sihtmärk, sest sihitakse neid, kellele on lihtsam ligi saada. Arvutiviirus ei vali endale sihtmärki ettevõtte suuruse järgi, seega juba ainuüksi viiruste tõttu tuleks kindlustusteemade peale mõelda. 

Küberkindlustus ei tundu olevat esimene kindlustusliik, mille peale inimesed mõtlevad. Küll aga tasub seda osta mitmetel põhjustel. Põhjuseid on mitmeid, näiteks finantsturvalisus, ligipääs ekspertidele ja enese usaldusväärsuse tõstmine. Näiteks hotellinduses võib küberprobleemide tõttu reaalne kahju tekkida sellest, kui süsteemid on maas ja broneeringuid ei ole võimalik teha. Selle tulemusena jäävad külalised tulemata ning hotellil tulu saamata.  

Kuigi küberturvalisuse ja -kindlustuse peale peaks mõtlema kõik organisatsioonid, on ka valdkondi, mida Seesami küberkindlustus hetkel ei kata. Näiteks ei ole võimalik Seesami tootega küberkindlustada riigiasutusi, elektrijaamu, suuremaid haiglaid ja krediidiasutusi.  

Tuleb siiski tõdeda, et küberkindlustus jäetakse ostmata tihti teadmatusest, et küberriski on võimalik kindlustada. Samuti seetõttu, et elatakse mõtteviisis, et risk ei puuduta meid ning teema on liiga keeruline.  

Päevakajaliste uudiste rubriigis räägib Siim krüpteeritud e-mailide lahendusest, mida Google pakkuma hakkab. Siinjuures on oluline teha meeldetuletus, et kui tarkvara pakub mingit seadistust, siis tuleb veenduda, et see oleks ka sisselülitatud. 

Küberkindlustusest saad täpsemalt kuulata SIIT. 

Viimased postitused

4. juuni 2024

Küberturvalisus tootmisettevõttes – väljakutsed ja õppetunnid Hanza Grupi näitel

Kiirelt areneval digiajastul seisab tootmissektor silmitsi üha suurema hulga küberjulgeoleku ohtudega. Rahvusvaheliste ning keerukate operatsioonidega ettevõtted peavad need ohud juba eos maandama, et kaitsta kriitilist infrastruktuuri. Loe blogist ja kuula saadet, kuidas Hanza Grupp sellele kõigele lähenenud on.

Loe edasi
3. juuni 2024

Märgiline sündmus küberturbes: CYBERS on ametlikult osa NEVERHACK grupist

CYBERS ühines Euroopa juhtiva küberjulgeoleku kontserniga NEVERHACK SAS, et tugevdada turupositsiooni, laiendada haaret ja pakkuda klientidele lisaväärtust.

Loe edasi
21. märts 2024

Teenusedisain ja küberturvalisus käsikäes: Tänapäeva digitaalsete lahenduste alustalad

Tänapäeva kiiresti arenevas digimaailmas on ettevõtete edu võti pakkuda mitte ainult innovaatilisi, vaid ka turvalisi teenuseid. KüberCASTi viimases osas jagas Andres Kostiv, teenusedisaini ja kasutajakogemuse ekspert, olulisi teadmisi ja näpunäiteid, kuidas integreerida küberturvalisus teenusedisaini, et luua kliendikeskseid ja turvalisi digilahendusi.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.