Kas petta petturit?

CYBERS 19. jaan. 2023

Internetipetturid. Kes nad on? Kus nad on? Kuidas nad töötavad?  

Teises podcasti episoodis avame järk-järgult kaarte ja toome konkreetseid näiteid tüssajate töövõtetest. Püüame leida vastuse küsimusele, kas tasub internetipetturit ise õnge püüda ja seeläbi ka tema aega raisata. Ühtlasi räägime kasutatavatest ettevaatusabinõudest ning sellest, kuidas on internetipetturite võtted aja jooksul muutunud. 

Päevakajaliste uudiste rubriigis räägivad saatejuhid seekord Itella andmelekkest ning Microsoft nullpäeva haavatavuste ära kasutamisest.  

Ronnie Jaanholdi ja Siim Pajusaare seekordseks külaliseks on CYBERS küberturbekeskuse juht Siim Sarv, kes lahkab lähemalt ühe juhtumi anatoomiat, kus uuriti pahaaimamatu petturi töövõtteid. 

Tänapäeval lähenevad petturid ohvritele peamiselt e-kirjade kaudu, kuid suurem osa satub enamasti rämpsposti ja seetõttu ei pruugi me neist alati teadlikud olla. Samas pole välistatud ka lähenemine näiteks WhatsAppi ja Telegrami kaudu või ka telefonikõnede ja SMSide teel.  

Igaühel meist ei tasu hakata petturiga otsekontakti astuma. Küll aga kui seda siiski teha, siis väga turvaliselt ja läbimõeldult, kasutades selleks ühekordseid kommunikatsioonivahendeid (nt kõnekaardid, selleks suhtluseks loodud e-mail). Kindlasti tuleb meeles pidada, et isiklikku infot ei tohi suhtluse käigus välja anda. 

Kuula SIIT kas ja kuidas petturit turvaliselt petta. 

 

Viited: 

Jaga

Seotud teenused

Küberkaitse keskus

Loe edasi

Viimased postitused

23. veebr. 2024

Andmeturbe ja tehisintellekti ajastu: strateegiline lähenemine digitaalsele transformatsioonile

Süvene andmeturbe ja tehisintellekti keerukesse, et mõista, kuidas need pöördelised tehnoloogiad muudavad äristrateegiaid ja tegevuse tõhusust.

Loe edasi
22. jaan. 2024

Kuidas alustada isikliku küberkaitsega?

Küberohud varitsevad meid kõikjal- loeme nendest uudistes ja teavituskampaaniaid on palju. Digitaalsetele varadele rakenduvad digitaalsed ohud- me võime jääda ilma oma andmetest, usaldusväärsusest või veel hullem- maisest varast. Piisab valesse kohta digitaalse allkirja jätmisest kui terve elu võib muutuda tundmatuseni. Loe postitust ja kuula seekordset episoodi, kust leiad olulised nõuanded ja strateegiad oma digitaalse identiteedi ja varade kaitsmiseks küberohtude eest.

Loe edasi
21. dets. 2023

Kuidas SOC analüütik päästab päeva: sissevaade küberturbe argipäeva

Seekord avavad Ronnie Jaanhold ja Siim Pajusaar ukse SOC (Security Operations Center) analüütiku rolli. See amet on küberturvalisuse lahutamatu osa, kuid paljudele seostub ametinimetusega rohkem küsimusi kui vastuseid.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.