Kas petta petturit?

CYBERS 19. jaan. 2023

Internetipetturid. Kes nad on? Kus nad on? Kuidas nad töötavad?  

Teises podcasti episoodis avame järk-järgult kaarte ja toome konkreetseid näiteid tüssajate töövõtetest. Püüame leida vastuse küsimusele, kas tasub internetipetturit ise õnge püüda ja seeläbi ka tema aega raisata. Ühtlasi räägime kasutatavatest ettevaatusabinõudest ning sellest, kuidas on internetipetturite võtted aja jooksul muutunud. 

Päevakajaliste uudiste rubriigis räägivad saatejuhid seekord Itella andmelekkest ning Microsoft nullpäeva haavatavuste ära kasutamisest.  

Ronnie Jaanholdi ja Siim Pajusaare seekordseks külaliseks on CYBERS küberturbekeskuse juht Siim Sarv, kes lahkab lähemalt ühe juhtumi anatoomiat, kus uuriti pahaaimamatu petturi töövõtteid. 

Tänapäeval lähenevad petturid ohvritele peamiselt e-kirjade kaudu, kuid suurem osa satub enamasti rämpsposti ja seetõttu ei pruugi me neist alati teadlikud olla. Samas pole välistatud ka lähenemine näiteks WhatsAppi ja Telegrami kaudu või ka telefonikõnede ja SMSide teel.  

Igaühel meist ei tasu hakata petturiga otsekontakti astuma. Küll aga kui seda siiski teha, siis väga turvaliselt ja läbimõeldult, kasutades selleks ühekordseid kommunikatsioonivahendeid (nt kõnekaardid, selleks suhtluseks loodud e-mail). Kindlasti tuleb meeles pidada, et isiklikku infot ei tohi suhtluse käigus välja anda. 

Kuula SIIT kas ja kuidas petturit turvaliselt petta. 

 

Viited: 

Jaga

Seotud teenused

Küberkaitse keskus

Loe edasi

Viimased postitused

4. juuni 2024

Küberturvalisus tootmisettevõttes – väljakutsed ja õppetunnid Hanza Grupi näitel

Kiirelt areneval digiajastul seisab tootmissektor silmitsi üha suurema hulga küberjulgeoleku ohtudega. Rahvusvaheliste ning keerukate operatsioonidega ettevõtted peavad need ohud juba eos maandama, et kaitsta kriitilist infrastruktuuri. Loe blogist ja kuula saadet, kuidas Hanza Grupp sellele kõigele lähenenud on.

Loe edasi
3. juuni 2024

Märgiline sündmus küberturbes: CYBERS on ametlikult osa NEVERHACK grupist

CYBERS ühines Euroopa juhtiva küberjulgeoleku kontserniga NEVERHACK SAS, et tugevdada turupositsiooni, laiendada haaret ja pakkuda klientidele lisaväärtust.

Loe edasi
21. märts 2024

Teenusedisain ja küberturvalisus käsikäes: Tänapäeva digitaalsete lahenduste alustalad

Tänapäeva kiiresti arenevas digimaailmas on ettevõtete edu võti pakkuda mitte ainult innovaatilisi, vaid ka turvalisi teenuseid. KüberCASTi viimases osas jagas Andres Kostiv, teenusedisaini ja kasutajakogemuse ekspert, olulisi teadmisi ja näpunäiteid, kuidas integreerida küberturvalisus teenusedisaini, et luua kliendikeskseid ja turvalisi digilahendusi.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.