Kas petta petturit?

CYBERS 19. jaan. 2023

Internetipetturid. Kes nad on? Kus nad on? Kuidas nad töötavad?  

Teises podcasti episoodis avame järk-järgult kaarte ja toome konkreetseid näiteid tüssajate töövõtetest. Püüame leida vastuse küsimusele, kas tasub internetipetturit ise õnge püüda ja seeläbi ka tema aega raisata. Ühtlasi räägime kasutatavatest ettevaatusabinõudest ning sellest, kuidas on internetipetturite võtted aja jooksul muutunud. 

Päevakajaliste uudiste rubriigis räägivad saatejuhid seekord Itella andmelekkest ning Microsoft nullpäeva haavatavuste ära kasutamisest.  

Ronnie Jaanholdi ja Siim Pajusaare seekordseks külaliseks on CYBERS küberturbekeskuse juht Siim Sarv, kes lahkab lähemalt ühe juhtumi anatoomiat, kus uuriti pahaaimamatu petturi töövõtteid. 

Tänapäeval lähenevad petturid ohvritele peamiselt e-kirjade kaudu, kuid suurem osa satub enamasti rämpsposti ja seetõttu ei pruugi me neist alati teadlikud olla. Samas pole välistatud ka lähenemine näiteks WhatsAppi ja Telegrami kaudu või ka telefonikõnede ja SMSide teel.  

Igaühel meist ei tasu hakata petturiga otsekontakti astuma. Küll aga kui seda siiski teha, siis väga turvaliselt ja läbimõeldult, kasutades selleks ühekordseid kommunikatsioonivahendeid (nt kõnekaardid, selleks suhtluseks loodud e-mail). Kindlasti tuleb meeles pidada, et isiklikku infot ei tohi suhtluse käigus välja anda. 

Kuula SIIT kas ja kuidas petturit turvaliselt petta. 

 

Viited: 

Jaga

Seotud teenused

Küberkaitse keskus

Loe edasi

Viimased postitused

26. sept. 2023

Mõistatuslik sumiseja – UVB-76

UVB-76 ehk the buzzer, on üks neist müsteeriumidest, mis on köitnud nii amatöörraadio entusiaste kui ka vandenõuteoreetikuid. Seekordses KüberCASTi saates on Saatejuhtidel Ronnie Jaanholdil ja Siim Pajusaarel külas Andrus Aaslaid – raadiosignaalide ja signaalianalüüsi entusiast, kes on hobikorras pühendanud aastaid UVB-76 ja sarnaste fenomenide uurimisele. Räägime fenomenist nimega UVB-76 mis oma olemuselt tundub lihtsalt sumisev raadiojaam kuid selle taga on peitumas palju muud.

Loe edasi
11. sept. 2023

Kes, mis ja miks on ISO 27001?

Saates räägitakse täpsemalt ISO 27001 standardist, selle vajalikkusest ning ka auditeerimisprotsessist. Selgeks saab see, et ISO 27001 sertifikaat on võimas tööriist infoturbe tagamiseks ja klientide usalduse suurendamiseks.

Loe edasi
28. aug. 2023

Tõus traditsioonilisest IT konverentsist tulevikku suunatud turvalisuse edendajani

Security Summit oli algupäraselt klassikaline IT konverents, mille peamiseks sihtgrupiks olid tehnilised spetsialistid. Konverentsi põhieesmärk on aga palju suurem – tõsta ühiskonna teadlikkust küberturvalisusest tervikuna. Seda mitte ainult IT-spetsialistidele, vaid kõigile, kes puutuvad kokku digitaalsete seadmete ja teenustega. Sel aastal on toimumas juba 14. Security Summit, olles suurem ja sisukam kui kunagi varem.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.