Andmeturbe ja tehisintellekti ajastu: strateegiline lähenemine digitaalsele transformatsioonile

CYBERS 23. veebr. 2024

Digitaliseerimise pidevalt muutuval maastikul kohandavad ettevõtted oma töövooge ümber, et tehnoloogia võimalusi täielikult ära kasutada. KüberCasti podcasti uusim osa “BIG TALK: The Era of Data Security and AI” toob selles digirevulutsioonis andmeturbe otsustavale tähtsusele tähelepanu. Selle saate eksperdid– Alvar Väinola ja Anto Kallas TEHIKust ning Marvin Ngoma Elasticust jagavad oma mõtteid ja rõhutavad andmete kaitsmise keerukust ja vajalikkust.

Kahe teraga mõõk – andmete genereerimine

Andmete genereerimine on meie ajastu kahe teraga mõõk. See pakub võrratuid teadmisi, soodustab innovatsiooni kuid seab olulisi väljakutseid andmehalduse, turvalisuse ja väärtuse loomises. Organisatsioonid seisavad ristteel, kus digitaalne transformatsioon ületab pelgalt kasutuselevõtu. See on digitaalsete platvormide täiustamine ja uuendamine, et luua sujuvaid, väärtusele keskenduvaid kogemusi.

Siinjuures on esile tõstetud ka vaadeldavus ning masinõppe ja tehisintellekti panus turvaohtude kiires tuvastamises. Marvin Elasticust rõhutab üleminekut proaktiivsema infoturbe (InfoSec) poosile kogu maailmas. Andmekeskse ettevõttena pakub Elastic ainulaadset vaatepunkti andmete kasutamisele tegevuse tõhustamiseks ja turvastrateegia lahutamatu osana ja see on tihedalt seotud laiemate ärieesmärkide ja strateegiatega.

 

Masinõpe ja tehisintellekt: rohkem kui lihtsalt buzzword

Kunagi lihtsalt moesõnadena tuntud masinõpe ja tehisintellekt juhivad nüüd digitaalset innovatsiooni. Need tehnoloogiad on hädavajalikud teadmiste automatiseerimisel, anomaaliate tuvastamisel ja organisatsioonide turvalisuse tugevdamisel. Saatekülalised arutlevad  tehisintellekti ja masinõppe praktiliste rakenduste üle, alates digitaalsete platvormide kasutajakogemuste parandamisest kuni turvaohtude ennetamiseni.

Kogu AI ja masinõppe teemale lähenetakse saates siiski paraja koguse skeptitsismigaRäägitakse avameelselt privaatsusest, läbipaistvusest ja tehisintellekti otsuste tegemise autonoomiast. Kokkuvõttes toetatakse tasakaalustatud ja eetilist lähenemist tehisintellekti kasutamisele, propageerides tehisintellekti pigem inimteadmiste täiendusena kui asendusena.

 

Vaadates tulevikku: andmeturve ja tehisintellekti areng

Arutelu lõpetuseks arutletakse digitaalse transformatsiooni tulevase trajektoori üle, mis on vääramatult seotud andmeturbe ja tehisintellekti tehnoloogiate arenguga. Organisatsioone julgustatakse seda territooriumi julgelt kaardistama, keskendudes kuldsele kolmnurgale – innovatsioon, eetika ja digitaalsete ohtude maastik.

 

KüberCasti osa „BIG TALK: The Era of Data Security and AI“ pakub põhjalikku sukeldumist andmeturbe ja tehisintellekti keerulisse vastastikusesse mõjusse. See annab olulisi perspektiive ettevõtetele ja isikutele digiajastul navigeerimisel, rõhutades turvalisuse säilitamise, innovatsiooni edendamise ja eetiliste praktikate järgimise tähtsust digitaalse transformatsiooni teekonnal. Kuula seda osa siit:   #030: BIG TALK – The Era of Data Security and AI

 

 

 

Viimased postitused

4. juuni 2024

Küberturvalisus tootmisettevõttes – väljakutsed ja õppetunnid Hanza Grupi näitel

Kiirelt areneval digiajastul seisab tootmissektor silmitsi üha suurema hulga küberjulgeoleku ohtudega. Rahvusvaheliste ning keerukate operatsioonidega ettevõtted peavad need ohud juba eos maandama, et kaitsta kriitilist infrastruktuuri. Loe blogist ja kuula saadet, kuidas Hanza Grupp sellele kõigele lähenenud on.

Loe edasi
3. juuni 2024

Märgiline sündmus küberturbes: CYBERS on ametlikult osa NEVERHACK grupist

CYBERS ühines Euroopa juhtiva küberjulgeoleku kontserniga NEVERHACK SAS, et tugevdada turupositsiooni, laiendada haaret ja pakkuda klientidele lisaväärtust.

Loe edasi
21. märts 2024

Teenusedisain ja küberturvalisus käsikäes: Tänapäeva digitaalsete lahenduste alustalad

Tänapäeva kiiresti arenevas digimaailmas on ettevõtete edu võti pakkuda mitte ainult innovaatilisi, vaid ka turvalisi teenuseid. KüberCASTi viimases osas jagas Andres Kostiv, teenusedisaini ja kasutajakogemuse ekspert, olulisi teadmisi ja näpunäiteid, kuidas integreerida küberturvalisus teenusedisaini, et luua kliendikeskseid ja turvalisi digilahendusi.

Loe edasi

Kas teil on probleeme küberkurjategijatega? Kas arvate, et olete ohus?

Pakume laiahaardelist valikut küberturvalisuse teenuseid, tooteid ja lahendusi. Vajaliku lahenduse paneme kokku vastavalt iga organisatsiooni vajadustele.